Odyomed Web Arayüzü

İşitme sorununa yaklaşımları, öğrencilerine aşıladığı özgüven, onları hayata karıştırıp birey olarak yaşamalarına tüm imkanları ile mücadele eden bir kurum düşünün.

30 yılı aşkın süredir işitme kayıplı insanlar ODYOMED ile hayata karışıyorlar. Henüz herkese ulaşamadılar ama ulaştıkları insanlar mühendis, teknisyen her şey oldular… İşitme engeli aşılabilir.

“İşit, konuş, hayata karış!”

Ben de şahsen doğuştan işitme kayıplı biri olarak, bu güzide kuruma hizmet etmekten çok keyif aldım.  Odyomed web arayüzünü henüz tasarıma dönüştürmeden, siteye giren kişinin interaktif bir şekilde karşılanması gerektiğini düşünüyordum.

Hedef kitlemiz çoğunlukla işitme kayıplı bir kişi, ebeveyni, yakını veya dostu olacak. İşitme sağlığı hakkında halk arasında çok yanlış bilgiler olduğu için giren kişiler genelde bulanık bir ruh halinde olacaklar.

Ziyaretçiyi flu ve ferah bir görselle karşıladım, mouse ile gezdiği yerleri aydınlattım.  Vermek istediğim mesaj : “Odyomed sizin dünyanızı aydınlatır, flu olan şeyleri netleştirir.”  Ziyaretçiyi mouse ile gezerken bir sürpriz daha bekliyor. Cıvıl cıvıl kuş sesleri… İnsanın duymaktan en mutlu olduğu seslerden biridir.

Sabahları gün ağarırken kuş seslerinin verdiği rahatlama hissinin bir sebebi var. Milyonlarca yıl önceki atalarımız, gecelerini nereden tehlike geleceği belli olmayan karanlık ormanda geçirirlerdi. Sabah öten kuşlar tehlikenin geçtiğinin habercisidir. İşte bu sesin işitme engelli birey için ne kadar önemli olduğunu düşünün… Sözü fazla uzatmadan sizleri odyomed web sitesine davet ediyorum.

http://odyomed.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir